Чарівний балончик – міф чи реальність?

16.08.2019

Практично в кожному взуттєвому магазині є окремий стіл з щітками, кремами, спреями, серветками, лопатками, губками та іншими засобами догляду. Продавець-консультант продав вам чудову балончик, який зобов’язаний продовжити життя вашої пари взуття. У супермаркетах ви зустрінете подібний асортимент таких засобів. Але чи всі запропоновані засоби догляду корисні, і якщо ще точніше, чи всі вони безшкідливі для нашого взуття? Чи ми вміємо правильно застосовувати ці засоби і наскільки це просто? Спробуємо розібратися.

Взуття забруднилось – розпиліть балончиком. Фарба на взутті стала тьмяною – розпиліть балончиком. Взуттю потрібна профілактика від води – ну, ви вже в курсі, що робити! Виробники засобів догляду за взуттям для масового ринку змушені створювати ілюзію простого застосування та обіцяти супер-результат. В іншому випадку, ніхто не купуватиме такі засоби.

Догляд за шкірою взуття можна порівняти з доглядом за шкірою наших рук. Ви наносите крем на брудні руки? Абсурдне запитання, звичайно. Але з взуттям часто саме так і відбувається – ми забризкуємо спреєм, наносимо крем і чистимо щіткою наше взуття зовсім не турбуючись про попереднє очищення шкіри. У кращому випадку ми витираємо висохлу грязь серветкою. Буває ще гірше – ми беремо балончик з фарбою і обильно поливаємо нею наше взуття, фарба вбирається в пори шкіри разом з гряззю, пилом і соллю, просто вбиваючи її. У майстерні ми регулярно врятували наступну пару після такої самостійної реставрації.

Запам’ятайте – неможливо доглядати за шкірою, використовуючи тільки один засіб. Немає жодної чудодійної таблетки або спрею. Догляд, та тим більше реставрація, потребують комплексного підходу: певний перелік косметики плюс знання як її використовувати та з чого починати.

Потрібно починати з визначення типу шкіри (читайте в наступних статтях) – косметика для різних типів шкіри також різна. Очищення шкіри – найголовніший і обов’язковий етап догляду. Від ступеня забруднення залежить спосіб очищення. Тільки за станом чистої шкіри можна визначити рівень зношеності взуття та вирішити, як доглядати за ним або як його реставрувати. Далі озброюємося відповідними щітками, бальзамом, кремом, жиром і воском або вибираємо фарбу, шпаклівку і фініш. Комплекс закінчується поліруванням – вибираємо м’яку щітку або серветку та доводимо отриманий результат до бажаного блиску.

Ми розуміємо, що ви трохи засмутилися, дізнавшись, що просто побризкати балончиком або протерти силіконовою губкою (про цього вбивцю шкіри ми скоро розповімо в окремій статті) не вийде. Але щоб ваша улюблена взуття служила довго, доведеться попрацювати – інакше не буває.

З взуття починається стиль, правильне взуття вигідно підкреслює статус, а дихаюча доглянута шкіра – це гарантія здоров’я ваших ніг.

Хороше взуття заслуговує на якісний догляд, увагу та турботу.