Навіщо шевцеві дезінфекція?

12.03.2019

Професійні захворювання є практично в кожній галузі. І наша сапожна, на жаль, не є винятком. Шевець може зіткнутися з багатьма хворобами, але сьогодні ми хочемо розповісти вам про одну, яка загрожує не тільки майстрові, а й всім його клієнтам.

Про це захворювання не звикли говорити голосно. Причина в тому, що воно інфекційне і заразитися ним соромно. А найголовніше, що воно, як і будь-яка інфекція, передається від людини до людини і нікому не хочеться визнаватися в тому, що ти можеш заражати інших.

Назва цього захворювання – грибкова інфекція. Грибок поразив нігті та шкіру і заразитися ним дуже просто. І знаєте як часто передається ця інфекція – через взуття!

В нашій галузі питання зараження грибком можна прирівняти до епідемії. Подумайте – одна людина хворіє на грибок стопи, вона приносить свою пару взуття до майстра по ремонту. Майстер ремонтує взуття руками. Яка ймовірність, що він заразиться грибком? І скільки ще клієнтів він може заразити, якщо працює з десятками пар взуття на день? Це трапляється постійно!

Коли ми відкрили свою майстерню, ми зразу поставили собі завдання – як зберегти наших майстрів від грибка і не передати інфекцію клієнтам? І, чесно кажучи, ми злякалися того, що це питання або не вирішується сапожниками і майстернями взагалі, або вирішується на дилетантському рівні.

Ситуація за 5 років нашої роботи у цій галузі значно не покращилася. Дехто з сапожників каже, що працюють у рукавицях. Як це захищає клієнта від зараження, не зрозуміло – сапожна робота завжди ведеться одночасно з кількома парами взуття, неможливо змінювати рукавички кожен раз, коли береш наступну пару. Інші стверджують, що вони користуються рідиною для дезінфекції, яку розпилюють на взуття та руки. Цей варіант кращий, але знову ж таки, знаючи, що сапожна робота – це конвеєр, складно повірити, що майстер не забуває про цю рідину під час дня кілька разів.

Після ретельного вивчення цього питання, ми дійшли висновку, що лише переддезинфекція взуття може врятувати нас усіх – як клієнтів, так і майстрів. Це означає, що спочатку взуття повинне бути продезинфіковане, а тільки після цього дістатися до рук майстра.

Для цього ми придбали професійний генератор озону TM OZON-PROM і встановили його в саморобний шаф з полицями для взуття.

Озон – найпотужніший вбивця мікроорганізмів. Молекули озону проникають в найдрібніші щілини та пори, знищуючи інфекції, бактерії, грибки, комах, отруйні речовини та будь-які запахи. Після обробки, озон повністю розкладається на кисень і не накопичується в приміщенні.

Ми завжди включаємо озонатор на ніч, щоб не завдати шкоди людям, які працюють в майстерні протягом дня. Ввечері всі замовлення доставляються в майстерню, кожний виріб перекладається в шафу з озонатором. І тільки після дезінфекції наступного ранку виріб передається на роботу.

Бактерицидна обробка озоном – обов’язкова послуга в нашій майстерні. Ціна на цю послугу символічна – 10 грн. І від неї клієнт не може відмовитися, точніше може, але тоді він не наш клієнт.

Так ми піклуємося про здоров’я наших майстрів та клієнтів. Ми радимо всім майстрам у сфері ремонту взуття придбати таке обладнання та завжди дбати не тільки про якість та сервіс, але й про свою та безпеку клієнта.

Ми також радимо всім клієнтам, перш ніж здати взуття на ремонт, зробити дві речі:

– подивитися на руки майстра – у багатьох взуттєвих майстрів нігті пошкоджені грибком;

– запитати, як проводиться дезінфекція вашого взуття та які є гарантії того, що ваша пара не буде заражена грибком.

Будьте здорові та піклуйтеся про здоров’я інших!