Шкіролонова підошва або підошва з туніту (tunit)

15.02.2020

На підошву в прямому сенсі падають усі тягарі наших доріг. І вона заслуговує на те, щоб ми говорили про неї, дізнавалися її види, вивчали переваги та недоліки, особливості та нюанси використання.

Сьогодні хочу розповісти про найпопулярнішу кожволонову підошву, її ще називають підошвою з туніту. Обидва назви однаково правильні і ви можете використовувати будь-який. Такі підошви виготовляються з суміші гуми та шкіряних волокон. Така особливість виробництва пояснює її кожволонову назву.

Найціннішою вважається підошва з натуральної пресованої шкіри (про неї можна дізнатися більше в наступних статтях), а кожволонова підошва є чудовою та доступною заміною. Тому підошви з туніту широко застосовуються у літній та пізньоосінній взутті. Якщо на класичних чоловічих чи жіночих модельних туфлях не встановлена шкіряна підошва, то в 90% випадків її замінює кожволонова підошва. А в інших випадках – гумова або лита підошва.

Окрім доступності, у цієї підошви є і інші переваги – стійкість до зношування, водонепроникність, можливість ремонту. Широка гамма кольорів, різна товщина, легкість штампування протектора та вигинання краю виглядом декоративного обірку дозволили цьому типу підошв відмінно вписатися в будь-які дизайнерські задуми.

До мінусів можна віднести теплопровідність та низький коефіцієнт зчеплення на ковзкому покритті. Через це кожволонові підошви не використовують на зимовій взутті.

Під час виготовлення нової взуттєвої пари виробники, як правило, використовують готові тунітові підошви, вирізані та сформовані з нанесеним кліше бренду та розміру майбутньої пари взуття. Такі підошви завжди використовуються з підборами. У чоловічому взутті підошва зникає під підбором, а в модельному жіночому взутті можливі два варіанти. Перший – підошва закінчується під підбором, другий – підошва стає тоншою і приклеюється до передньої частини підбору.

Якщо ви купили пару взуття з підошвою з туніту, то можете спокійно носити її кілька сезонів і не турбуватись про ніщо. Підошва легко витримає таке випробування. А потім буде достатньо компенсувати її незначний знос, встановивши тонку профілактику (підошву). Для цього у нас є італійська резинова профілактика товщиною 1,0 мм з величезним вибором кольорів.

Під час заміни кожволонової підошви ми використовуємо ремонтні листи. Центральна частина таких листів повністю рівна, а обидва краї вже мають протектор. Ми просто відрізаємо потрібний за шириною шматок, потім розрізаємо його пополам посередині гладкої частини і отримуємо заготовки для виготовлення підошви на пару взуття. Заготовки вирізаємо і обтачуємо за формою взуття, а по краю приклеюємо декоративний рант. Уже у зібраному стані підошва приклеюється до верху взуття. Для приклеювання ми використовуємо пневматичний прес, спеціальний клей і взуттєві колодки, але це зовсім інша тема для майбутнього розмови.

До зустрічі,
ваш Геннадій Верба.