Як сервіс витісняє ремонт

5.04.2019

Коли ми тільки починали, ми робили ставку на ремонт взуття. Про сервіс тоді говорити було зарано, і ми не повністю розуміли в чому саме різниця. Але сьогодніпісля трохи більше ніж чотири роки наша стратегія полягає в розвитку сервісу з обслуговування взуття. Звичайний ремонт для клієнта з дорогим взуттям не має сенсу.

Що таке сервіс з обслуговування взуття? Для простоти розуміння проведемо паралель з автомобільною індустрією.

Автомобіль. Купуючи автомобіль, ви знаєте, що у вибраної вами марки є свій оригінальний сервіс, і за допомогою цього сервісу ви обслуговуєте, іншими словами, доглядаєте за своїм авто. В результаті ви отримуєте не тільки розв’язання всіх питань, пов’язаних з обслуговуванням та ремонтом, а й додаткові переваги у вигляді гарантій, знижок на оригінальні запчастини тощо.

Взуття. Купуючи якісне взуття, вам, можливо, запропонують “чарівний” балончик із засобом по догляду. Який, у кращому випадку, буде непотрібним, у гіршому – зіпсує вам взуття (але про якість цих балончиків ми поговоримо наступного разу). Але про те, як правильно розносити взуття, щоб воно не натирало мозолями, як зберігати та доглядати за ним, щоб воно довше служило, що робити, якщо з’явилися подряпини, плями, згини – вам ніхто не розповість. Оригінальний сервіс є лише у декількох взуттєвих брендів, наприклад, у британської CROCETT & JONES. Усі інші виробники взуття не вирішують питань післяпродажного обслуговування, реставрації та догляду. Тому сервіс з обслуговування взуття, як окрема сфера діяльності, зараз набирає обертів і витісняє з ринку звичайні черевичні кіоски.

Фахівці обувного сервісу розуміють бренди взуття не на рівні користувачів або стилістів. Вони досліджують бренди в глибину, якщо так можна висловитись. Щоб запропонувати професійний сервіс, нам потрібно знати, з якого виду і типу шкіри взуття виготовлене, технологію його виготовлення, застосовані матеріали та хімію, якою косметикою проводилась фінішна обробка тощо. Відомі обувні бренди закуповують шкіру на певних дубильнях, знання специфіки виробництва шкіри на цих дубильнях дозволяють нам зробити правильний вибір хімії та косметики, а також застосувати необхідну технологію догляду, реставрації чи ремонту для того або іншого виду шкіри.

Культура володіння та догляду за взуттям росте і розвивається. У ній з’являються справжні цінителі стилю та якості. Але у більшості з них немає часу на вивчення всіх технічних тонкощів шкіряної та обувної промисловості, а також на навчання догляду за взуттям. Тим більше, що якісний догляд потребує наявності сучасного обладнання та компетенцій.

Отже, якщо догляд за взуттям не є вашим хобі і ви не готові витрачати на це безліч часу, вам слід знайти надійного підрядника і довірити йому всі питання, пов’язані з обувним сервісом. Тоді ваша пара буде служити вам стільки, скільки захочете. Догляд за вашим взуттєвим гардеробом перестає бути болем і стане на один рівень з доглядом за автомобілем.

Автомобіль забруднився – автомийка = Взуття втратило блиск – чистка та полірування;

Автомобіль проїхав 15000 км – ТО = Взуття відходило сезон – комплексний догляд;